خانه / مهارت های زندگی / ارزش خود را افزایش دهید
ارزش خود را افزایش دهید
ارزش خود را افزایش دهید

ارزش خود را افزایش دهید

دوستان و همراهان عزیز وب سایت راه مثبت ، با یک مطلب آموزشی دیگر به نام  “ارزش خود را افزایش دهید” از مجموعه مهارت های زندگی در خدمت شما عزیزان هستیم .

در این دنیای جدید که زندگی می کنید مهم نیست که چقدر سخت کار می کنید بلکه این موضوع مهم است که چه مقدار ارزشی به جهان اطرافتان افزوده اید.در مورد آن فکر کنید. اگر به شما ساعتی بیست دلار بدهند به این معنی نیست که شصت دقیقه پشت میزتان ظاهر شوید بلکه به این دلیل است که طی آن شصت دقیقه کار ارزشمندی انجام داده اید.بنابراین نحوه ی انجام کار مهم است نه ساعات کاری که انجام داده اید.

به این دلیل است که به یک جراح مغز خیلی بیشتر از کارگر مک دونالد پول پرداخت می شود.آیا جراح مغز شخص بهتری است ؟ نه لزوما.آیا او سخت کوش تر است؟شاید نه.آیا با هوش تر است؟ کسی چه می داند. اما یک چیز مشخص است : جراح مغز ، دانش تخصصی بیشتری اندوخته است و فوت و فن ویژه ای از کارگر مک دونالد دارد .کمتر افرادی هستند که آنچه را که جراح مغز می تواند انجام دهد، بتوانند انجام دهند و در نتیجه جراح مغز کار ارزشمندی تر ارائه می دهد . به همین دلیل است که جراح مغز بیش از ده برابر کسی که همبرگرها رو می پیچد پول دریافت می کند . پول به تنهایی نشانه ای براین است که فردی در مجموع چقدر به این دنیا ارزش می افزاید.

بنابراین برای این که در ازای کاری که انجام می دهید ، پول بیشتری به شما پرداخت شود ، باید ارزش بیشتری به این جهان بیفزاییدو بهترین  راه برای شروع افزودن ارزش به دنیا ، این است که به شخص مفیدتری تبدیل شوید. مهارت هایی که دیگران ندارند یاد بگیرید.کتاب هایی بخوانید که دیگران نمی خوانند. به افکاری فکر کنید که دیگران فکر نمی کنند . اما اگر به این صورت عمل نکنید ، نمی توانید آنچه که می خواهید باشید. برای بدست آوردن زندگی ، باید در زندگی تان بهتر باشید.

امیدوارم این مطلب از مجموعه مهارت های زندگی مورد توجه شما دوستان عزیز قرار گرفته باشد . برای  دیدن سایر مطالب مهارت های زندگی بر روی لینک مهارت های زندگی کلیک کنید .

هم چنین برای داشتن این مطلب به صورت pdf بر روی لینک ارزش خود را افزایش دهید کلیک کنید.

 

درباره‌ی مدیریت سایت

محمد شاهرخی هستم .فارغ التحصیل مهندسی کامپیوتر و علاقمند به مباحث روانشناسی .امیدورام با اشتراک گذاری مطالب مفید نقش کوچکی در بهبود زندگی دوستان داشته باشم . شاد و مثبت باشید

حتما ببینید

خارپشت

خارپشت

دوستان با یکی دیگر از داستان های انگیزشی به نام خارپشت   در خدمت شما همراهان …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *