داستان انگیزشی | تلاش هدفمند|راه مثبت
داستان انگیزشی | تلاش هدفمند|راه مثبت

تلاش هدفمند

دوستان با یکی دیگر از داستان های انگیزشی به نام تلاش هدفمند  در خدمت شما همراهان عزیز وب سایت راه مثبت  هستیم.

من در اتاق هتلی نشسته ام . مکانی کوچک و آرام برای استراحت .مگسی کوچک آخرین تلاش های بی حاصل خود را می کند که از شیشه پنجره بگذرد و به خارج پرواز کند.صفیر بر هم خوردن بال های مگس از داستان اندوهبار مگس حکایت دارد :

سخت تلاش کن ، اما این تلاش سازگار نیست

برای مگس امکان ندارد که با کوشش بیشتر از میان پنجره بگذرد. با این همه ، این حشره کوچک زندگی خود را برای رسیدن به هدفش با کوشش بی حاصل و عزم راسخ محدود کرده است .این مگس محکوم به فناست . او در آنجا در جلوی پنجره خواهد مرد. آن سوی اتاق ، ده قدم دورتر پنجره ی دیگری باز است .این موجود کوچک با ده ثانیه پرواز می تواند به فضای بازی که در جست و جوی آن است دست یابد .او با کمی کوشش که اکنون بیهوده می نماید ، می تواند از دامی که خود فراهم کرده است رهایی یابد.

چرا مگس آن را آزمایش نمی کند .چیزی که کاملا متفاوت است ؟  او چگونه گرفتار این فکر غیر منطقی شد که فقط این راه بخصوص و این کوشش به توفیق می انجامد ؟ بدون شک این روش مگس غیرمنطقی به نظر می رسد، با کمال تاسف، فکری است که منجر به مرگ می شود .

کوشش بسیار لزوما راه حل مشکل دستیابی به توفیق نیست . در واقع گاه کوشش بیشتر خود بخش عمده ای از مشکل است .

اگر شما امید خود را برای گذاشتن از مانعی بیش از همه به سخت کوشیدن منوط کرده باشید ، امکان دارد بسیاری از فرصت های کامیابی خویش را از دست بدهید.

امیدوارم این داستان از مجموعه داستان های انگیزشی وب سایت راه مثبت مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد .برای دیدن داستان های انگیزشی بیشتر بر روی لینک  داستان های انگیزشی کلیک کنید .

برای داشتن داستان انگیزشی    “تلاش هدفمند ”  به صورت pdf بر روی لینک  داستان انگیزشی   “تلاش هدفمند ”  کلیک کنید.

درباره‌ی مدیریت سایت

محمد شاهرخی هستم .فارغ التحصیل مهندسی کامپیوتر و علاقمند به مباحث روانشناسی .امیدورام با اشتراک گذاری مطالب مفید نقش کوچکی در بهبود زندگی دوستان داشته باشم . شاد و مثبت باشید

حتما ببینید

ارزش خود را افزایش دهید

ارزش خود را افزایش دهید

دوستان و همراهان عزیز وب سایت راه مثبت ، با یک مطلب آموزشی دیگر به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *