خانه / داستان های انگیزشی / خوش بین باشید
داستان انگیزشی خوش بین باشید
خوش بین باشید

خوش بین باشید

دوستان با یکی دیگر از داستان های انگیزشی به نام خوش بین باشید  در خدمت شما همراهان عزیز وب سایت راه مثبت  هستیم.

طبق یک داستان قدیمی ، روزی مردی با بیماری صعب العلاج با صندلی چرخ دار وارد اتاق بیمارستان شد که بیمار دیگری روی تخت کنار پنجره خوابیده بود . هنگامی که آن دو دوست شدند ، شخصی که از کنار پنجره به بیرون می نگریست و ساعت ها از اتفاق هایی که بیرون می افتاد تعریف می کرد. یک روز از زیبایی های درختان پارک پشت بیمارستان تعریف می کرد و این که چگونه برگ ها با وزش باد به رقص در می آیند.روز دیگر ، دوستش را با توصیف مردمی که وارد بیمارستان می شدند ، سرگرم می کرد. اما با گذشت زمان مرد از این که نمی تواند این همه زیبایی هایی رو که دوستش توصیف می کند ببیند ، بسیار ناراحت بود . عاقبت از او دلگیر شد و این دلگیری کم کم به نفرت تبدیل شد.

بیمار کنار پنجره یک شب به علت سرفه های ناگهانی و مکرر ، به قطع تنفس دچار شد. مردی کناری به جای این که دکمه پرستاری را فشار دهد ، ترجیح داد کاری نکند. صبح روز بعد ، بیماری که با گفتن اتفاقات بیرون از بیمارستان چنین سرگرمی رو برای دوستش فراهم کرده بود ، مرده اعلام شد و او را از اتاق خارج کردند. مرد کناری فورا درخواست کرد که تخت او را کنار پنجره ببرند و پرستار بخش به این درخواست پاسخ مثبت داد.

اما هنگامی که او به بیرون از پنجره نگریست با دیوار آجری بلندی روبرو شد . هم اتاقی قدیمی او تصاویر بی نظیری از دنیای خیالی اش توصیف می کرد، تا دنیای دوستش که لحظات سختی را پشت سر می گذراند ، زبیاتر کند .او با عشقی به دور از خودخواهی عمل کرده بود.

وقتی به این داستان فکر می کنم ، آن را داستان بی نظیری می یابم  برای شادتر زندگی کردن و رضایت مندی از زندگی ، وقتی با شرایط سخت مواجه می شویم ، باید خوش بینی خود را حفظ کنیم و پیوسته از خود بپرسیم ، آیا راه آسان تر و عاقلانه تری برای نگریستن به موقعیت های منفی زندگی وجود دارد؟

استیون هاکینگ ، یکی از بزرگ ترین فیزیکدانان اظهار داشته است که: ما در میان سیاره ای کوچک از یک ستاره ی متوسط (خورشید) زندگی می کنیم که در میان صدها هزار میلیون کهکشان قرار دارد.

این نظریه برای تغییر دیدگاه چطور است ؟ با این اطلاعات در مورد کوچکی کره زمین ، آیا مشکل شما این قدر بزرگ است ؟ آیا مشکلاتی که تجربه کرده اید یا مسائلی که ممکن است اخیرا درگیر آن شده باشید واقعا این قدر جدی است که از کنترل خارج شوید ؟

ما برای مدت کوتاهی قدم در این سیاره گذاشته ایم. اگر با دید کلی به این موضوع نگاه کنیم ، زندگی ما مانند نقطه ای روی بوم نقاشی است. پس بیایید از این سفر لذت ببرید.

امیدوارم این داستان از مجموعه داستان های انگیزشی وب سایت راه مثبت مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد .برای دیدن داستان های انگیزشی بیشتر بر روی لینک  داستان های انگیزشی کلیک کنید .

برای داشتن داستان انگیزشی    ” خوش بین باشید ”  به صورت pdf بر روی لینک داستان انگیزشی   ” خوش بین باشید ”  کلیک کنید.

 

درباره‌ی مدیریت سایت

محمد شاهرخی هستم .فارغ التحصیل مهندسی کامپیوتر و علاقمند به مباحث روانشناسی .امیدورام با اشتراک گذاری مطالب مفید نقش کوچکی در بهبود زندگی دوستان داشته باشم . شاد و مثبت باشید

حتما ببینید

ارزش خود را افزایش دهید

ارزش خود را افزایش دهید

دوستان و همراهان عزیز وب سایت راه مثبت ، با یک مطلب آموزشی دیگر به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *