خانه / مهارت های زندگی / درمورد اهدافتان جدی باشید

درمورد اهدافتان جدی باشید

دوستان و همراهان عزیز وب سایت راه مثبت ، با یک مطلب آموزشی دیگر به نام  “درمورد اهدافتان جدی باشید” از مجموعه مهارت های زندگی در خدمت شما عزیزان هستیم .

خیلی از سخنرانان و مولفان شما را در مورد ایجاد اهداف در زندگی ، تشویق می کنند اما اکثر آن ها توضیح نمی دهند که چرا چنین نظم و ترتیب موفقی این قدر مهم است . من فکر می کنم ایجاد اهداف شخصی در تمام زندگی سه دلیل دارد :

۱- روشن کردن خواسته ها

در این دنیای پیچیده که انتخاب های بسیاری در آن وجود دارد تمرکز بر یک هدف ویژه بسیار موثر است.این عصری که ما در آن زندگی می کنیم،در هر لحظه کارهای بسیاری هست که می توانیم انجام دهیم .چیزهای زیادی هست که می خواهد توجه ما را به خودش جلب کند.اهداف ، خواسته های ما را روشن می کنند و در این کار به ما کمک می کنند تا بر آن دسته فعالیت هایی تمرکز کنیم که ما را به آنچه می خواهیم برساند.

هدف گذاری صحیح روی یک موضوع،برای شما چارچوبی درست می کند که انتخاب های هوشمندانه تری داشته باشید.اگر بدانید چه می خواهید، برایتان بسیار آسان تر می شود تا فعالیت هایی رو انتخاب کنید که شما را به آنچه می خواهید برسانند.نوشتن اهداف،قصد و نیت شما را روشن می کنند(و اولین گام برای درک رویایتان ، تعریف آن است)

همان طور که رمان نویس ساتول بلو نوشت ، ” یک هدف مشخص ، رنج انتخاب را کاهش می دهد.” یا نویسنده گلن بلن نوشت : “اهدف و نقشه ها ، نگرانی های زندگی رو از بین می برند.”

اگر هدف ویژه ای داشته باشید،بر اساس رسیدن به آن خواسته دست به عمل می زنید ، نه بر اساس حالت هایی که ممکن است در طول روز داشته باشید.

۲ -دیدن فرصت ها

دلیل دوم ایجاد درست اهداف این است که شما را نسبت به موقعیت ها هوشیار نگه می دارد.نظم وانضباط ذهن شما را به سمت فرصت های جدید هدایت می کند. فرصت هایی که نیاز دارید به آن ها دست یابید تا زندگی حرفه ای ، شخصی و معنوی که دوست دارید برای خودتان ایجاد کنید.

۳- متعهد شدن به عمل

دلیل سوم هدف داشتن این است که تعریف واضح از اهداف ، شما را متعهد به عمل کردن می کند.به شما انگیزه می دهد تا بر اساس الویت ها عمل کنید و کاری کنید که همه چیز در زندگی شما اتفاق بیافتد . نه این که منتظر باشید تا فرصت های بی نظیر سر راهتان قرار گیرد(که به ندرت اتفاق می افتد).

انتخاب اهداف که شما را دارای انگیزه می کند یکی از بهترین راه هایی است که سطح تعهد شخصی  تان را به زندگی افزایش دهید و انرژی را به روزهایتان بازگردانید . بنابراین اهداف بزرگ داشته باشید.آن وقت مثل رویاهایتان ثروتمند-از لحاظ مادی یا معنوی خواهید بود.

امیدوارم این مطلب از مجموعه مهارت های زندگی مورد توجه شما دوستان عزیز قرار گرفته باشد . برای  دیدن سایر مطالب مهارت های زندگی بر روی لینک مهارت های زندگی کلیک کنید .

هم چنین برای داشتن این مطلب به صورت pdf بر روی لینک درمورد اهدافتان جدی باشید کلیک کنید

 

درباره‌ی مدیریت سایت

محمد شاهرخی هستم .فارغ التحصیل مهندسی کامپیوتر و علاقمند به مباحث روانشناسی .امیدورام با اشتراک گذاری مطالب مفید نقش کوچکی در بهبود زندگی دوستان داشته باشم . شاد و مثبت باشید

حتما ببینید

خارپشت

خارپشت

دوستان با یکی دیگر از داستان های انگیزشی به نام خارپشت   در خدمت شما همراهان …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *