خانه / داستان های انگیزشی / راز بزرگ آرامش
رازبزرگ آرامش|راه مثبت|داستان های انگیزشی
رازبزرگ آرامش

راز بزرگ آرامش

دوستان با یکی دیگر از داستان های انگیزشی به نام راز بزرگ آرامش  در خدمت شما همراهان عزیز وب سایت راه مثبت  هستیم.

معلم از دانش آموزان خواست تا برای فردا یک کیسه سیب زمینی با خود به مدرسه بیاورند . روز بعد به آن ها گفت که روی سیب زمینی هایشان اسم کسی را که از او نفرت دارند بنویسند و داخل کیسه بگذارند . هر چه تعداد نفرات بیشتر بود،تعداد سیب زمین های داخل کیسه هم بیشتر می شد . بعضی ها یک سیب زمینی داخل کیسه گذاشتند ، بعضی سه عدد و بعضی هم بیشتر.

معلم از آن ها خواست تا زمانی که احساس نفرت در آن ها هست ، سیب زمینی ها را با خود حمل کنند و هر جا که می روند کیسه سیب زمینی همراهشان باشد . این کار تا یک هفته ادامه داشت .

بچه ها مجبور بودند به سختی کیسه را همه جا با خود ببرند و بوی بد سیب زمین ها را که دیگر گندیده بودند تحمل کنند. آن هایی که سیب زمینی در کیسه بیشتری داشتند رنج حمل آن بار سنگین را هم باید به دوش می کشیدند . در پایان هفته معلم گفت که این بازی تمام شده  و همه از این که دیگر مجبور به تحمل سیب زمینی ها نبودند خوشحال شدند .

معلم از آن ها پرسید :  در این یک هفته چه احساسی از حمل سیب زمینی ها  داشتید . همه شروع کردند به گلایه کردن و ابراز ناراحتی از زحمتی که در یک هفته تحمل کرده بودند .

معلم گفت :  کاری که شما انجام دادید مثل به همراه داشتن نفرت و احساس بد نسبت به دیگران است که شما در درون خود حمل می کنید .این احساس و سنگینی ناخوشایند را همه جا همراه خود می برید .فساد و سنگینی آن باعث کدورت قلب شما می شود . پس بهتر است نفرت را کنار بگذارید تا قلبتان از گناه و سنگینی رها شود و یاد بگیرید که دیگران را ببخشید و بدی هایشان را فراموش کنید تا خودتان آرامش داشته باشید .

امیدوارم این داستان از مجموعه داستان های انگیزشی وب سایت راه مثبت مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد .برای دیدن داستان های انگیزشی بیشتر بر روی لینک  داستان های انگیزشی کلیک کنید .

برای داشتن داستان انگیزشی    “راز بزرگ آرامش ”  به صورت pdf بر روی لینک  داستان انگیزشی   “راز بزرگ آرامش ”  کلیک کنید.

درباره‌ی مدیریت سایت

محمد شاهرخی هستم .فارغ التحصیل مهندسی کامپیوتر و علاقمند به مباحث روانشناسی .امیدورام با اشتراک گذاری مطالب مفید نقش کوچکی در بهبود زندگی دوستان داشته باشم . شاد و مثبت باشید

حتما ببینید

ارزش خود را افزایش دهید

ارزش خود را افزایش دهید

دوستان و همراهان عزیز وب سایت راه مثبت ، با یک مطلب آموزشی دیگر به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *