خانه / مهارت های زندگی / سه عادت برای تضمین موفقیت

سه عادت برای تضمین موفقیت

در مطلب زیر با سه عادت برای تضمین موفقیت که باید جزو  مهارت های زندگی هر کس باشد آشنا می شویم .

۱) مسئولیت صددرصد زندگی‌تان را به عهده بگیرید

این اولین و مهم‌ترین کاری است که در زندگی‌تان باید انجام دهید، وقتی مسئولیت صددرصد زندگی‌تان را به عهده می‌گیرید، اتفاقی که می‌افتد این است، شما قدرت خلق زندگی‌تان را به دست می‌گیرید.
پذیرفتن مسئولیت صددرصد یعنی قبول کنید هر اتفاقی که برایتان می‌افتد خودتان باعث آن هستید، نباید دیگران را مقصر بدانید، گله و شکایت از دیگران را کنار بگذارید، عذر و بهانه‌ هم تعطیل.

اگر دیر به محل کار می‌رسید، تقصیر ترافیک نیست، شما باید زودتر راه می‌افتادید و احتمال چنین مشکلی را می‌دادید، اگر سرمایه‌تان را از دست دادید، این تقصیر شماست، این شما هستید که باید بیشتر فکر می‌کردید و با دقت سرمایه‌گذای می‌کردید.

قبول کردنش سخت است ولی با پذیرفتن مسئولیت صددرصد زندگی‌تان کنترل اوضاع و قدرت خلق آینده‌تان را دوباره به دست می‌گیرید.

۲) داشتن تعهد صددرصد

یکی دیگر از عادت‌های افراد موفق داشتن تعهد صددرصد است، وقتی هدفی انتخاب می‌کنید، عوامل زیادی وجود دارند که حواس شما را پرت کنند و اجازه ندهند تا به هدفتان برسید، تلویزیون، اینترنت، شبکه‌های اجتماعی و ده‌‌ها عامل حواس‌پرت دیگر.

قِدمت آنها بیشتر از هدف شماست، برای اینکه به هدف‌تان برسید و موفقیت‌هایی که لایقش هستید را به دست بیاورید باید قید خیلی از این عوامل حواس‌پرت را بزنید و زمان آزاد شده را صرف هدفتان کنید، ممکن است روزها، ماه‌ها و حتی چندین سال را به همین منوال بگذرانید و برای این کار باید تعهد صددرصد داشته باشید.

تعهد رابطه‌ی مستقیم با چرایی دارد وقتی چرایی و دلایل قدرتمندی برای انجام یک کار و رسیدن به هدفی دارید به همان میزان تعهد شما هم افزایش می‌یابد.

۳) شور و اشتیاق صددرصد

شور و اشتیاق باعث می‌شود به نتایج شگفت‌انگیزی دست پیدا کنید و همینطور باعث می‌شود سختی و دشواری کار به فرصتی بی‌نظیر تبدیل شود. وقتی شما اشتیاق صددرصد داشته باشید، این اشتیاق عاملی می‌شود که کارها و وظایف‌تان را به بهترین شکل ممکن انجام دهید و این چیزی است که افراد عادی را از افراد موفق و شکست را از موفقیت جدا می‌کند.

شور و اشتیاق از جنس احساس است و راه تقویت آن، این است که تا می‌توانید بیشتر به آن توجه کنید و خودتان را در شرایط احساسی (شور و اشتیاق) قرار دهید.

شور و اشتیاق شکست را از موفقیت جدا می‌کند.

سه عادت بسیار مهمی که برای رسیدن به موفقیت گفته شد، هر چقدر بیشتر روی آنها کار کنید، آنها قوی‌تر می‌شوند و در نهایت باعث می‌شوند، راحت‌تر و سریع‌تر به اهداف‌تان دست پیدا کنید .

برای دیدن مطالب بیشتر در مورد مهارت های زندگی بر روی لینک مهارت های زندگی کلید کنید .

درباره‌ی مدیریت سایت

محمد شاهرخی هستم .فارغ التحصیل مهندسی کامپیوتر و علاقمند به مباحث روانشناسی .امیدورام با اشتراک گذاری مطالب مفید نقش کوچکی در بهبود زندگی دوستان داشته باشم . شاد و مثبت باشید

حتما ببینید

موفقیت به کمک رنگ ها|راه مثبت | مهارت های زندگی

موفقیت به کمک رنگ ها

دوستان و همراهان عزیز وب سایت راه مثبت ، با یک مطلب آموزشی دیگر به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *