خانه / مهارت های زندگی / مکانیزم هدف جویی انسان
مکانیزم هدف جویی
مکانیزم هدف جویی|راه مثبت|مهارت های زندگی

مکانیزم هدف جویی انسان

دوستان و همراهان عزیز وب سایت راه مثبت ، با یک مطلب آموزشی دیگر به نام  “مکانیزم هدف جویی انسان” از مجموعه مهارت های زندگی در خدمت شما عزیزان هستیم .

کارشناسان پس از بررسی مکانیزم های فراوان به این نتیجه رسیدنده اند که در سراسر عالم تنها دو موجود از مکانیم هدف جویی ذهن برخوردار هستند ، یکی انسان و دیگری کبوترخانگی. اگر این واقعیت را باور ندارید یک کبوتر خانگی بگیرید ، درون جعبه ای قرار دهید .جعبه را با پارچه ای کاملا پوشانده و آن را در داخل کامیونی که هیچ گونه منفذی به بیرون ندارد حدود هزار کیلومتر از لانه و کاشانه اش دور کنید.

حال اگرکامیون را متوقف کنید جعبه را بیرون آورده و در آن را باز کنید ، ناظر صحنه حیرت انگیز خواهید بود که کبوتر پر کشیده و پس از چند بار چرخ زدن در آن حوالی ، دقیقا در مسیری مستقیم به سوی لانه اش پرواز می کند.

مغز شما نیز از چنین مکانیزمی برخوردار است . از این رو وقتی هدفی را در ذهن برنامه ریزی می کنید ، نوسانات و تشعشعات مغزتان بیدرنگ  افراد ، اوضاع و شرایط و فرصت های مناسب را برای فعلیت درآوردن آن هدف به سویتان جذب می کند. به عکس هرگاه هدف یا اهداف روشنی را در اختیار نداشته باشید یا برنامه ای برای به فعلیت درآوردن این اهداف طرح ریزی نکنید ، این مکانیزم بدون استفاده و راکد در مغزتان باقی می ماند .

امیدوارم این مطلب از مجموعه مهارت های زندگی مورد توجه شما دوستان عزیز قرار گرفته باشد . برای  دیدن سایر مطالب مهارت های زندگی بر روی لینک مهارت های زندگی کلیک کنید .

هم چنین برای داشتن این مطلب به صورت pdf بر روی لینک مکانیزم هدف جویی انسان کلیک کنید

 

درباره‌ی مدیریت سایت

محمد شاهرخی هستم .فارغ التحصیل مهندسی کامپیوتر و علاقمند به مباحث روانشناسی .امیدورام با اشتراک گذاری مطالب مفید نقش کوچکی در بهبود زندگی دوستان داشته باشم . شاد و مثبت باشید

حتما ببینید

خارپشت

خارپشت

دوستان با یکی دیگر از داستان های انگیزشی به نام خارپشت   در خدمت شما همراهان …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *