خانه / داستان های انگیزشی / هر چه کنی به خود کنی
هر چه کنی به خود کنی|راه مثبت | داستان های انگیزشی
هر چه کنی به خود کنی

هر چه کنی به خود کنی

دوستان با یکی دیگر از داستان های انگیزشی به نام هر چه کنی به خود کنی  در خدمت شما همراهان عزیز وب سایت راه مثبت  هستیم.

پسری به سفر دور رفته بود وماه ها بود که از او خبری نداشتند . بنابراین مادرش دعا می کرد که سالم به خانه بازگردد . این زن هر روز به تعداد اعضای خانواده اش نان می پخت و همیشه یک نان اضافه هم می پخت و آن را پشت پنجره می گذاشت تا رهگذری گرسنه که از آن جا می گذشت نان را بردارد . هر روز مردی گوژپشت از آن جا  می گذشت و نان را برمی داشت و به جای این که از او تشکر کند می گفت : ” هر کار پلیدی که بکنید با شما می ماند و هر کار نیکی که انجام دهید به شما بر می گردد ” .

این ماجرا هر روز ادامه داشت تا این که زن از گفته های مرد گوژپشت ناراحت و رنجیده شد . او به خود گفت : ” او نه تنها تشکر نمی کند بلکه هر روز این جمله ها را به زبان می آورد . نمی دانم منظورش چیست ؟”

یک روزکه زن از گفته های مرد گوژپشت کاملا به تنگ آمده بود تصمیم گرفت از شر او خلاص شود . بنابراین نان او را زهرآلود کرد و آن را با دستان لرزان پشت پنجره گذاشت اما ناگهان به خود گفت : ” این چه کاری است که من می کنم ” .

بلافاصله نان را برداشت  و در تنور انداخت ونان دیگری برای مرد گوژپشت پخت . مرد مثل هر روز آمد و نان را برداشت و حرف های معمولی خود را تکرار کرد و به راه خود رفت .

آن شب درب خانه زن به صدا آمد.وقتی زن درب را باز کرد فرزندش را دید ضعیف و خمیده با لباس های پاره ، پشت در ایستاده بود . او گرسنه ، تشنه و خسته بود . در حالی که به مادرش نگاه می کرد گفت : ” مادر اگر معجزه نشده بود نمی توانستم خودم را به شما برسانم . در چند فرسخی این جا گرسنه و نحیف شده بودم و داشتم از هوش می رفتم ، ناگهان رهگذری گوژپشت را دیدم که به سراغم آمد. از او لقمه ای غذا خواستم  و او یک نان به من داد و گفت : ” این تنها چیزی است که من هر روز می خورم .امروز آن را به تو می دهم زیرا که تو بیش از من به آن احتیاج داری ” .

وقتی که مادر این ماجرا را شنید رنگ از چهره اش پرید ، به یاد آورد که ابتدا نان آلوده ای را برای مرد گوژپشت پخته بود و اگر به ندای وجدان درونش گوش نکرده بود و نان دیگری برای او نپخته بود ، فرزند نان زهر آلود را می خورد. به این ترتیب بود که آن زن معنای سخنان روزانه مرد گوژپشت را دریافت .

هر کار پلیدی را که انجام دهید با شما می ماند و هر کار نیکی که انجام دهید به شما باز می گردد . “

امیدوارم این داستان از مجموعه داستان های انگیزشی وب سایت راه مثبت مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد .برای دیدن داستان های انگیزشی بیشتر بر روی لینک  داستان های انگیزشی کلیک کنید .

برای داشتن داستان انگیزشی    “هر چه کنی به خود کنی ”  به صورت pdf بر روی لینک  داستان انگیزشی   “هر چه کنی به خود کنی”  کلیک کنید

 

درباره‌ی مدیریت سایت

محمد شاهرخی هستم .فارغ التحصیل مهندسی کامپیوتر و علاقمند به مباحث روانشناسی .امیدورام با اشتراک گذاری مطالب مفید نقش کوچکی در بهبود زندگی دوستان داشته باشم . شاد و مثبت باشید

حتما ببینید

ارزش خود را افزایش دهید

ارزش خود را افزایش دهید

دوستان و همراهان عزیز وب سایت راه مثبت ، با یک مطلب آموزشی دیگر به …

۲ نظر

  1. خیلی خوب بود ،، خیلی اتفاقی دیدمش تو گوگل ،،، ممنون

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *