خانه / مهارت های زندگی / هفت اشتباه زندگی
هفت اشتباه زندگی
هفت اشتباه زندگی

هفت اشتباه زندگی

دوستان و همراهان عزیز وب سایت راه مثبت ، با یک مطلب آموزشی دیگر به نام  “هفت اشتباه زندگی” از مجموعه مهارت های زندگی در خدمت شما عزیزان هستیم .

آیا به نظر خودتان لیاقت و شایستگی بهره مندی از چیزهای بهتری را داشته اید ، اما این طور نشده است ؟ باید بدانید که شما تنها نیستید.بسیاری از افراد به این واقعیت پی می برند که زندگیشان آن طور که می خواهند پیش نمی رود. آن ها در میابند که می توانند کارهایی رو که دوست دارند انجام دهند و از زندگی تا حد مکن لذت ببرند .شما هم می توانید این گونه باشید .اکنون به هفت اشتباهی که در زیر آمده توجه کنید.

۱ -افکارو عقاید

زندگیتان تحت کنترل افکار شماست.افکاری که شما به آن ها قدرت و اختیار می دهید ، تعیین کننده چگونگی حال ، احساس و نگرشتان به جهان است . در حقیقت ،  افکار چیزی نیستند جز تلقین هایی که می آیند و می روند . با این وجود هنگامی که  ما دچار فکر وحشتناکی می شویم ، آن فکر را باور می کنیم و  شروع می کنیم به تجزیه و تحلیل کردن تا  از وقوع فاجعه جلوگیری کنیم، در حالی که راهی برای پیشگیری وجود ندارد .

۲ -کنترل کردن دیگران

شما نمی توانید دیگران را تغییر دهید ، آن ها زندگی خاص خود را دارند.اگر سعی دارید فردی را کنترل کنید یا تغییر دهید ، در این صورت انرژی خود را هدر خواهید داد.کمک به افراد با تغییر دادن آن ها حاصل نمی شود،بلکه با تغییر خودمان ممکن می شود.زمانی که از تغییر دادن دیگران دست می کشید، میتوانید شروع به تغییر دادن زندگی خود کرده و به سوی آنچه برایتان اهمیت دارد حرکت کنید.

۳- خیال ها و رویاها

شما می توانید آن چه را که دوست دارید انجام دهید .حتما شما هم رویاها و آرزوهایی در سر دارید که تنها خودتان با سعی و کوشش می توانید به آن ها دست یابید. هر عذرو بهانه ای رو دور بیاندازید.از امروز شروع کنید . از خود بپرسید : ” در حال حاضر چه کاری می توانم انجام دهم که باعث خشنودی و رضایت قلبی ام شود؟”

۴ –  عدم احساس مسئولیت

باید احساس مسئولیت کنید . هیچ کس در هیچ موردی نسبت به شما بدهکار نیست.اگر زندگی شما  آن طور که خواهان آن هستید نیست ، در این صورت باید به تنهایی نیروی لازم  برای تغییر آن را فراهم آورید .ممکن است شرایط و موقعیتی در زندگی شما وجود داشته باشد که  قابل تغییر نباشد ،  اما همیشه چیزی برای تغییر دادن وجود دارد . تا زمانی که هیچ مسئولیتی در خصوص زندگی خود بر عهده نگیرید ،چیزی اتفاق نخواهد افتاد.می تواندی آه و ناله وشکایت کنید ، اما چیزی تغییر نمی کند.

۵- عدم تمرکز

آیا می دانید چه می خواهید؟ اغلب افراد نمی دانند ، اما شما باید چند هدف داشته باشید . این اهداف می توانند هر چیزی باشند ، اما باید شما را به جلو سوق دهد. البته فقط داشتن تمرکز کافی نیست ، باید اقدام کرد.

۶- نداشتن فعالیت

اگر دست به عمل نزنید ، نمی توانید مسایل را حل کنید . فقط با فعالیت های فکری و ذهنی نمی توانید به زندگی ایده آل و مطلوب خود دست یابید ، باید عمل کنید.

۷ – عدم توجه به ندای درونی

به توصیه های دیگران که از علایق شما شناختی ندارند توجه نکنید.خودتان باید برای آن چه که می خواهید  انجام دهید تصمیم بگیرید. به ندای درونی خود گوش دهید.بعد از این ، کجا می خواهید بروید؟چه کاری می خواهید انجام دهید؟ زمان آن رسیده است که از فریب دادن خود دست بردارید و اقدام کنید.

امیدوارم این مطلب از مجموعه مهارت های زندگی مورد توجه شما دوستان عزیز قرار گرفته باشد . برای  دیدن سایر مطالب مهارت های زندگی بر روی لینک مهارت های زندگی کلیک کنید .

هم چنین برای داشتن این مطلب به صورت pdf بر روی لینک هفت اشتباه زندگی کلیک کنید

درباره‌ی مدیریت سایت

محمد شاهرخی هستم .فارغ التحصیل مهندسی کامپیوتر و علاقمند به مباحث روانشناسی .امیدورام با اشتراک گذاری مطالب مفید نقش کوچکی در بهبود زندگی دوستان داشته باشم . شاد و مثبت باشید

حتما ببینید

خارپشت

خارپشت

دوستان با یکی دیگر از داستان های انگیزشی به نام خارپشت   در خدمت شما همراهان …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *