خانه / مهارت های زندگی / مهارت های ارتباطی / چطور جذاب و دوست داشتنی باشیم ۳
چطور جذاب و دوست داشتنی باشیم 3|افراد جذاب |مهارت های ارتباطی | راه مثبت
چطور جذاب و دوست داشتنی باشیم 3

چطور جذاب و دوست داشتنی باشیم ۳

دوستان و همراهان عزیز وب سایت راه مثبت با قسمت سوم و آخر مطالب چطور جذاب و دوست داشتنی باشیم  از سری مهارت های ارتباطی در خدمت شما عزیزان هستیم . در این قسمت ویژگی افراد جذاب رو بررسی می کنیم

ویژگی های افراد جذاب

۱ – لبخند زدن

یکی از بهترین تمرین ها برای لبخند زدن این است که ابتدای صبح برویم جلوی آینه ، به چهر ه ی خودمون نگاه کنیم و لبخند بزنیم . دهانمان را باز بکنیم ، عضلاتمان را منقبض بکنیم ، نگه داریم برای مدتی و بعد برگردونیم به حالت قبلی .

۲ – هر فردی رو می بینید و ملاقات می کنید طوری باهاش رفتار بکنید که  انگار یک دوست قدیمی رو که خیلی دوستش داشتید و گمش کردید یک مرتبه دیدید. چقدر خوشحال می شوید ، چقدر عاشقانه به حرف هاش گوش می دهید ، از اطلاعاتش می پرسید ، کجایی ؟ چیکار  می کنی ؟ و براتون واقعا مهمه . دقیقا اگر این طور رفتار بکنیم  خواهیم دید که چه قدر می توانیم جذاب باشیم .

۳ – توجه به علائم ظاهری

اگر شخصی داره پاشو تکان میده مرتب ، ساعتشو نگاه می کنه و این ور و اون ور  رو نگاه می کنه و… مسلما ما داریم زیاد صحبت می کنیم یا خسته کننده هستیم .باید یاد بگیریم  تا حد ممکن به علائم ظاهری فرد مقابل توجه بکنیم

۴ – حسن جویی یا تعریف کردن

یک ویژگی خوب اون شخص را انتخاب بکنیم  . اول نام شخص رو بگوییم ، سپس تعریف بکنیم و در انتها دلیلش رو بگوییم . دلیل تعریف مهم است چون اون را از حالت تملق به دور می کند.

مثلا بگوییم سعید تو واقعا مهربونی ، چون دیدم با پدر ومادرت که سنی ازشون گذشته محترمانه و مهربون رفتار می کنی .

۵ – یافتن علاقه های افراد

مثلا شما و همسرتون میرید بیرون و قراره چیزی رو بخرید ، همون لحظه به فروشنده می گید رنگ قرمزشو بده  ،به همسرتون می گید :  مگه قرمز دوست نداری ؟ اون لحظه  همسر شما چه حس خوبی خواهد داشت . چون میدونه شما به علایق ایشون واقف هستید و برای اون علایق احترام قائل هستید. پس خوبه علاقه های هر فرد رو در دفترچه ای یادداشت بکنیم  و طبق اون علایق رفتار بکنیم . توجه بکنیم ، ببینیم علاقه هر فرد چی هست .

۶ – نوشتن

این که تشکرها ، حسن جویی ها و احساساتمان رو به افراد بنویسیم . منظور پیامک فرستادن نیست . این ها هم خوبه  اما وقتی شما با دست خط خودتون  روی یک کاغذ می نویسید: همسر عزیزم ، دوست دارم و ممنونم که پا به پا با من همراه بودی  و این رو شب داخل جیب کت همسرتون می ذارید . بعد فردا اون شخص یک لحظه دست می کنه داخل جیبش  ، یک کاغذی رو می بینه و خواهید دید چه حس خوبی خواهد داشت .  یا می بینید فردا قراره غذا برنجی باشه و شما همین کاغذ رو می نویسید برای همسرتون ، می ذارید درون ظرف برنج ، وقتی اون شخص در ظرف برنج رو باز می کنه ، نگاه می کنه که یک نوشته از شماست ، ببیند چه حس خوبی خواهد داشت . هر کسی رو که دوست دارید می توانید با یک کاغذ شگفت زده بکنید.

امیدوارم سری مطالب چطور جذاب و دوست داشتنی باشیم مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد .برای داشتن قسمت سوم چطور جذاب و دوست داشتنی باشیم به صورت pdf بر روی لینک چطور جذاب و دوست داشتنی باشیم ۳ کلیک کنید.

هم چنین برای داشتن کل مطالب چطور جذاب و دوست داشتنی باشیم بر روی لینک چطور جذاب و دوست داشتنی باشیم کلیک کنید.

 

درباره‌ی مدیریت سایت

محمد شاهرخی هستم .فارغ التحصیل مهندسی کامپیوتر و علاقمند به مباحث روانشناسی .امیدورام با اشتراک گذاری مطالب مفید نقش کوچکی در بهبود زندگی دوستان داشته باشم . شاد و مثبت باشید

حتما ببینید

خارپشت

خارپشت

دوستان با یکی دیگر از داستان های انگیزشی به نام خارپشت   در خدمت شما همراهان …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *