خانه / مهارت های زندگی / مهارت های ارتباطی / چطور جذاب و دوست داشتنی باشیم۲
چطور جذاب و دوست داشتنی باشیم2|مهارت های ارتباطی|راه مثبت
چطور جذاب و دوست داشتنی باشیم2

چطور جذاب و دوست داشتنی باشیم۲

دوستان و همراهان عزیز وب سایت راه مثبت با قسمت دوم مطالب چطور جذاب و دوست داشتنی باشیم  از سری مهارت های ارتباطی در خدمت شما عزیزان هستیم . برای دیدن قسمت اول بر روی لینک چطور جذاب و دوست داشتنی باشیم ۱ کلیک کنید

ب –   نوع رفتارها و واکنش های ما

۱ – یکی از رفتارهای مهم در جذاب بودن خوب گوش دادن است

۲- ارتباط چشمی  . در ارتباطات دوستانه خوب است که از این چشم به اون چشم حرکت بکنیم .

۳ – یک مساله بد این است که شما صحبت می کنید و اون ها باز حرف خودشون رو می زنند.

لازم نیست چیزی رو بارها و بارها برای افراد تکرار کنیم . چون دو تا حس به اون ها دست می دهد

الف –  اون ها حس می کنند احمق فرضشون کردیم

ب – اون ها خسته می شوند .

خیلی خوب است که به جای این که مساله ای رو ده بار بگیم . یک بار بگوییم و سپس بگوییم : یک بار با هم مرور کنیم ، قرار شد چیکار کنیم  . اون جا میشه بفهمید یک بار کافی است یا لازم است دوباره توضیح بدهید .

۳ – طنز و شوخی

شوخی را نباید زیاد استفاده کرد . طنزها را باید در هر موقعیتی بسته به شرایط انتخاب کرد .

۴ – افرادی که خنده خودشان را کنترل می کنند  دوست داشتنی نیستند. هنر این است حتی اگه شخصی جوکی تعریف می کند و خنده دار نیست به احترام اون شخص بخندیم .

۵ – افراد ساز مخالف . افرادی هستند که هر چیزی که  شما می گویید اون ها مخالفش رو می گویند

۶- گیر دادن به یک موضوع . یعنی هر اتفاقی بیفتد مساله رو به یک موضوع خاص ربط می دهند . مثلا می گوییم هوا گرم است . میگه با این وضع مملکت باید هوا گرم باشه ! و همه چیز را به سیاست ربط می دهد .

۷ – کم انرژی بودن . اگر کم انرژی باشید جذاب نیستید . سعی کنیم تغدیه ، خواب و فعالیت بدنی مناسب داشته باشیم تا بی انرژی نباشیم

ج –  مدل ذهنی و محتوای صحبت

۱ –  بعضی از افراد موقع صحبت فقط در مورد خودشان صحبت می کنند که باعث میشه جذابیت رو از دست می دهند .

۲ –  افرادی هستند که می خواهند درستی حرفشون رو به همه اثبات کنند .کسانی که می خواهنند انتخاب خودشون رو به دیگرام ثابت کنند جذابیتی ندارند

۳ –  افرادی هستند که اشتباهات خود را نمی پذیرند  در صورتی که آدم های جذاب اشتباهات خود رو قبول می کنند و سعی در جبران آن می کنند.

۴ –  منفی نگری محض . افرادی که همه چیز رو منفی نگاه می کنند. مثلا می گوییم چه خبر ؟ می گویند : بدبختی ! .

۵ –  قضاوت کردن دیگران . این تخصص همه ی ما است و امکان نداره قضاوت نکنیم ! همه ی ما داریم قضاوت می کنیم اما مهم این است که قضاوتمان را بلند اعلام نکنیم و اجازه بدهیم اطلاعاتمان کامل شود .

۶ – بدون اطلاع صحبت کردن . مثلا شایعه ها را خیلی راحت انتشار می دهند .بهتر است شایعه ای اگر هست از درستی آن اطمینان پیدا کنیم و در صورت نیاز آن را مثلا در شبکه های اجتماعی منتشر کنیم.

۷ –  نبود دانش . در مورد چیزی که تخصص ندارید به هیچ عنوان صحبت نکنید . می تونید بگید من شنیدم این جوری است  ، یا  بگیم به نظرم این جوری میاد ولی من که تخصصشو ندارم و…

۸ –  کوبیدن اشتباهات افراد روی سرشان.  مثلا  میگیم : یادت میاد اون موقع چی گفتی ، یادت میاد اون موقع چیکار کردی ، خودم جمعت کردم وگرنه اون شکلی بودی .

۹ –  شروع منفی . این که اول یک حس خوب را به دیگران متقل کنیم بسیار مهم است .

۱۰ –  نصیحت کردن. تا زمانی که از شما نپرسیدند اجازه نصیحت ندارید. افراد جذاب  نصحیت نمی کنند بلکه به پرسش های دیگران پاسخ درست می دهند .

دوستان قسمت دوم سری مطالب چطور جذاب و دوست داشتنی باشیم خدمت شما عزیزان ارائه شد . در قسمت بعدی و آخر ویژگی افراد جذاب رو بررسی می کنیم .

هم چنین برای داشتن این مطلب به صورت pdf بر روی لینک چطور جذاب و دوست داشتنی باشیم ۲ کلیک کنید .

 

 

 

درباره‌ی مدیریت سایت

محمد شاهرخی هستم .فارغ التحصیل مهندسی کامپیوتر و علاقمند به مباحث روانشناسی .امیدورام با اشتراک گذاری مطالب مفید نقش کوچکی در بهبود زندگی دوستان داشته باشم . شاد و مثبت باشید

حتما ببینید

خارپشت

خارپشت

دوستان با یکی دیگر از داستان های انگیزشی به نام خارپشت   در خدمت شما همراهان …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *