خانه / مهارت های زندگی / گوش کردن فعال
گوش کردن فعال|راه مثبت|مهارت های زندگی

گوش کردن فعال

دوستان و همراهان عزیز وب سایت راه مثبت ، با یک مطلب آموزشی دیگر به نام  “گوش کردن فعال” از مجموعه مهارت های زندگی در خدمت شما عزیزان هستیم .

اگر به خاطر دردی در شانه هایتان نزد دکتر بروید و او بدون هیچ پرسش و آزمایشی شروع به نوشتن نسخه کند و شما را به داروخانه بفرستد چه احساسی خواهید داشت ؟ احتمالا بدون این که متقاعد شده باشید حتی اگر آن را هم تهیه کنید اعتقادی به اطاعت از تجویزات وی نخواهید داشت .

علت این است که دکتر اصلا شما را در روند معاینه و نسخه نوشتن دخالت نداده است . اگر راه حل ها و موفقیت های حرفه تان را زودتر از موعد معرفی کنید شما هم دقیقا مثل آن دکتر رفتار کرده اید و وقتی  که شما به افراد درباره این که برای بهبود زندگی شان چه باید بکنند به آن ها توضیح بدهید ، حتی اگر بدانید که راه حلتان چقدر مفید و کارا است و حتی شاید بهترین راه حل ممکن در چنین شرایطی باشد ، طرف مقابل معتقد است که شما بر دیدگاه خودتان تاکید می کنید .

همیشه سعی کرده اید دیگران به شما گوش کنند در حالی که شما هیچ وقت چنین نکرده اید . زمان زیادی صرف پرسیدن و متقاعدکردن می شود و کمتر زمان کافی برای شنیدن به آن ها گذاشته اید و کمتر اجازه حرف زدن داده اید و همین امر مانع کشف حقیقت درون افراد می شود .

این درس آناتومی را باید مدام بازآموزی و به خود یادآوری کنیم که ما دو گوش و یک دهان داریم وباید به همین نسبت از آن ها استفاده کنیم .

امیدوارم این مطلب از مجموعه مهارت های زندگی مورد توجه شما دوستان عزیز قرار گرفته باشد . برای  دیدن سایر مطالب مهارت های زندگی بر روی لینک مهارت های زندگی کلیک کنید .

هم چنین برای داشتن این مطلب به صورت pdf بر روی لینک گوش کردن فعال کلیک کنید

درباره‌ی مدیریت سایت

محمد شاهرخی هستم .فارغ التحصیل مهندسی کامپیوتر و علاقمند به مباحث روانشناسی .امیدورام با اشتراک گذاری مطالب مفید نقش کوچکی در بهبود زندگی دوستان داشته باشم . شاد و مثبت باشید

حتما ببینید

خارپشت

خارپشت

دوستان با یکی دیگر از داستان های انگیزشی به نام خارپشت   در خدمت شما همراهان …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *